SIKÇA SORULAN SORULAR
Tekkredi Nedir?

Tekkredi, farklı bankalarda bulunan bireysel kredi kartı borçlarınızı, KMH borçlarınızı ve ihtiyaç kredilerinizi tek bir bankada birleştirmenize yardımcı olan ve farklı bankalarla anlaşmalı olarak çalışan bir platformdur. Tekkredi.com üzerinden başvuru yaptıktan sonra anlaşmalı bankalarımız sizin kredi durumunuzu inceler ve uygun görmeleri durumunda size kredi birleştirme ve yapılandırma teklifi yaparlar. Siz de bu sayede farklı teklifleri karşılaştırarak uygun olan bankanın teklifine ön başvuru yapabilirsiniz ve kredi birleştirme onay sürecinizi başlatabilirsiniz. Kredinizin onaylanması durumunda diğer bankalardaki borçlarınız, yeni aldığınız krediyle kapatılır ve tek bir bankaya ödeme yapar hale gelirsiniz. Üyelik işlemi sonrasına sağlayacağınız bilgiler sayesinde kredilerinizi birleştirip yapılandırma talebinde bulunabilir ve sizin için uygun olan krediye ulaşabilirsiniz.

Kredi birleştirme ve yapılandırma nedir?

Kredi birleştirme, farklı bankalarda bulunan bireysel kredi kartı borçlarınızı, KMH borçlarınızı ve ihtiyaç kredilerinizi tek bir bankada birleştirmenizdir. Kredi yapılandırma ise toplam birleştirilen kredilerinizin yeni şartlarla ve uzun vadelerle yeniden kredilendirilmesidir. Bu sayede aylık ödeme planınızı rahatlatmanız mümkün olur. Kredileriniz birleştirilip yeniden yapılandırıldığında daha fazla borca girmezsiniz. Mevcut kredi borçlarınız kadar yeni bir kredi tahsis edilir ve eski borçlarınız kapatılır.

Tekkredi.com üzerinden kredi birleştirme ve yapılandırma başvurusu yapmanın avantajları var mı?

Evet, Tekkredi.com üzerinden yapacağınız başvurular elektronik ortamda olacağı için, süreçler çok daha kolay, hızlı ve rahat olmaktadır. Tekkredi.com başvurunuz sonrası birçok banka tarafından aynı anda ve toplamda 3 iş günü içerisinde değerlendirilme fırsatına sahip olursunuz. Ek olarak Tekkredi'nın banklarla anlaşmaları sadece kredi birleştirme üzerine olduğundan bankalar tarafındaki süreç sizin için çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

Tekkredi'ye nasıl başvuru yapabilirim?

Tekkredi.com'a üyelik oluşturduktan sonra 3 adımdan oluşan kredi birleştirme ve yapılandırma talebini tamamlamanız yeterlidir. Başvurunuza başlamak için, Tekkredi.com a geldikten sonra sağ tarafta görebileceğiniz üyelik kutusuna geçerli bir e-posta adresi girdiğinizden, bir şifre oluşturduğunuzdan ve üyelik sözleşmesini kabul ettiğinizi belirten kutucuğu işaretlediğinizden emin olunuz. Sonrasında başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru yaparken TCKN bilgimi vermem gerekiyor mu?

Tekkredi, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile anlaşmalı çalışan bir kuruluştur ve başvurunuz sırasında TCKN'nizi girmenizi takiben, TCKN'nizin bankalarda ve KKB’de kayıtlı olan cep telefonunuzla örtüştüğü kontrol edilerek cep telefonunuza bir onay kodu gelir. Bu onay kodunu sisteme girmenizi takiben güncel KKB Raporunuz sisteme yansır ve ancak bu sayede anlaşmalı bankalarımız sizi güncel borç tutarınız üzerinden değerlendirerek size uygun teklif yapabilirler. Size uygun tekliflerin gelebilmesi ve bankalarımızın sizi sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmesi için TCKN bilginizi sisteme girmeniz gerekmektedir.

Telefonda başvuru yapabilir miyim?

Hayır, güvenlik önlemleri gereği, sadece www.tekkredi.com üzerinden bilgilerinizi kendiniz doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tekkredi'ye ne zaman başvuru yapabilirim?

Tekkredi.com üzerinden 7 gün 24 saat kredilerinizi birleştirmek ve yeniden yapılandırmak için başvuru yapabilirsiniz.

Üyelik zorunlu mudur?

Tekkredi.com hizmetinden yararlanabilmek için e-posta adresinizle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemi sırasında dolduracağınız bilgiler sayesinde kredilerinizi birleştirip yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede gelen tekliflerden sizin için uygun olan krediye başvuru yaparak kredi onay sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kredi yapılandırma başvurusundan sonra cevap süresi nedir?

Tekkredi başvurunuzu tamamlamanızı takiben en geç 3 iş günü içerisinde size olumlu ya da olumsuz dönüş, eposta yoluyla yapılacaktır. Bu süre zarfında teklif gelmesi durumunda SMS yoluyla da bilgilendiriliyor olacaksınız.

Teklif geldikten sonra ne yapmalıyım?

Tekkredi hesabınıza e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak tekliflerinizi görüntüleyebilir, uygun olan teklife ön başvuru yapabilirsiniz. Telefon üzerinden ön başvuru yapmak mümkün değildir.

Kredi birleştirme ve yapılandırma ön başvurusu yaptıktan sonra ne yapmalıyım?

Yapmış olduğunuz ön başvuru sonrası seçtiğiniz banka size ulaşarak gerekli belgelerin ulaştırılma yöntemi konusunda sizi bilgilendirecektir.

Başvuru yaparken herhangi bir belge isteniyor mu?

Tekkredi'ye internet üzerinden başvuru yaparken herhangi bir belge istenmemektedir. Ancak size gelen bir teklife ön başvuru yapmanız durumunda başvurduğunuz bankanın istediği belgeleri kredi kullanım aşamasında temin etmeniz gerekmektedir.

Başvuru yaptığım zaman kredim kesin onaylanır mı?

Farklı bankaların farklı kredi kriterleri mevcuttur. Bazı bankaların kredi vermek istemediği müşterilerimize diğer bankalar teklif yapmaktadır. Tekkredi ise size, farklı bankalar tarafından aynı anda değerlendirme şansı tanır. Herhangi bir bankadan teklif gelmesini ve ön başvuru yapmanızı takiben, başvuru sırasında beyan etmiş olduğunuz bilgileri belgeleyememeniz durumunda (örn. Gelir belgesi) ya da bankanın son değerlendirmesi sonrasında kredinizin onaylanmama ihtimali vardır.

Ticari borçlarımı ya da konut kredilerimi de Tekkredi'den birleştirip yapılandırabilir miyim?

Hayır, Tekkredi'den yapacağınız başvurularda birleştirme kapsamı dahilinde olan borçlarınız bireysel kredi kartı borçlarınız, KMH borçlarınız ve ihtiyaç kredilerinizdir.

İcrada ya da takipte olan borçlar için birleştirme yapılabilir mi?

Anlaşmalı bankalarımızın farklı kredi kriterleri bulunmakla birlikte takipte ve icrada olan borçlarla ilgili birleştirme ve yapılandırma teklifi alma ihtimaliniz daha düşüktür.

Tekkredi üzerinden toplam borcumun sadece bir kısmını birleştirip yapılandırabilir miyim?

Hayır, Tekkredi'den yapacağınız başvurularda birleştirme kapsamına tüm bireysel kredi kartı borçlarınız, KMH borçlarınız ve ihtiyaç kredileriniz dahildir.

Tekkredi güvenilir bir platform mudur?

Tekkredi farklı bankalarla anlaşmalı bir platform olduğundan bankaların BDDK tarafından denetime tabi olan sistemlerine uyumlu çalışmaktadır; ancak bu kapsamda bankalarla anlaşma yapılabilmektedir. Tekkredi, Kredi Kayıt Bürosu'yla anlaşmalı olarak çalıştığından dolayı başvurunuz sırasında TCKN'nizle örtüşen cep telefonunuza onay kodu gelmektedir ve ancak bu kodu sisteme girmeniz durumunda başvurunuz tamamlanmaktadır ve bu ciddi bir güvenlik önlemidir. Ek olarak Tekkredi kullanıcı bilgileri, global güvenlik sertifikalarıyla korunmaktadır.

Kredilerimi birleştirdikten sonra elime nakit para geçer mi?

Hayır, Tekkredi'den yapacağınız başvuru sonrası size bankalardan teklif gelmesini ve bir bankada borçlarınızı birleştirmenizi takiben elinize nakit para geçmez. Tekkredi üzerinden sadece mevcut borçlarınızı tek bir bankada birleştirmeniz için değerlendirilirsiniz.

Tekkredi hizmeti için ücret ödeyecek miyim?

Tekkredi.com üzerinden yapacağınız kredi birleştirme ve yapılandırma başvurusunun ücreti 9.99 TL'dir. Bu ücret, kredi birleştirme ve yapılandırma talebinde bulunmanız ve Tekkredi tarafından anlaşmalı bankalarımızın vermiş olduğu kriterler kapsamında değerlendirilerek uygun görülmesi durumunda anlaşmalı bankalarımız tarafından değerlendirilmeniz için alınmaktadır. Her yeni başvurunuzda 9.99 TL ödemeniz gerekmektedir.

Tekkredi banka veya bir finans kuruluşu mudur?

Hayır, tekkredi.com bir banka veya finans kuruluşu değildir, kredi vermez. Tekkredi.com, farklı bankalarla anlaşmalı olarak çalışan ve kullanıcılar ile bankaları buluşturan bağımsız bir platformdur.

Kredi birleştirme sonrasında kredi kartlarımı kullanabilir miyim?

Kredinizin onaylanması durumunda seçtiğiniz banka tarafından diğer bankalardaki borçlarınız kapatılacaktır. Diğer bankalardaki kredi kartlarınızı, seçtiğiniz banka kapatmanızı isteyebilir ancak böyle bir istek olmaması durumunda dahi kredi birleştirme işlemi sonrası ödemelerinizi daha düzenli yapabilmeniz açısından diğer bankalardaki kartlarınızı kapatmanızı tavsiye ederiz.

Tekkredi, banka tavsiye ediyor mu?

Hayır, Tekkredi kullanıcılarına banka tavsiyesinde bulunmaz. Tekkredi.com üzerinden başvuru yaptıktan sonra anlaşmalı bankalarımız sizin kredi durumunuzu inceler ve uygun görmeleri durumunda size kredi birleştirme teklifi yaparlar. Siz de banka isimlerinin, vade sürelerinin ve faiz oranlarının bulunduğu teklifleri karşılaştırarak size uygun olduğunu düşündüğünüz teklife ön başvuru yapabilirsiniz.

Kredi birleştirme ve yapılandırma başvurumu kim değerlendiriyor?

Başvurunuzu anlaşmalı bankalarımız incelemektedir.

Yanlış bilgilerle başvuru yaparsam ne olur?

Yanlış bilgilerle başvuru yapmak hukuka aykırı olup; sahte isim, bilgi ve belgelerle yanıltıcı işlem yapmak hukuki ve/veya cezai sorumluluklar doğurabilir. Ek olarak, yanlış TCKN, doğum yılı ya da telefon numarasıyla başvuru yapmaya çalışmanız durumunda sistem başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Tekkredi.com başka kurum veya kuruluşlardan hakkımda kredi istihbaratı yapıyor mu?

Tekkredi.com mevcut kredileriniz hakkında en güvenilir bilgileri edinmek amacıyla Kredi Kayıt Bürosu'ndan, sizin onayınızla, kredi raporunuzu almaktadır. Bu bilgi gizli tutulup, yalnızca bankalardan sizin kredi profilinize en uygun yapılandırma teklifine ulaşmanız için kullanılmaktadır. Kredi birleştirme ve yapılandırma talebinin iletildiği bankalar da sizin kredi raporunuza ulaşabilmektedir.

Bilgilerim kimlerle paylaşılıyor?

Bilgileriniz Tekkredi'nin anlaşmalı olduğu bankalar haricinde hiç kimseyle paylaşılmamaktadır.